NAČELNIK GAŠANOVIĆ OTVORIO PUT U MEĐUŠIMA

Danas je na Trebeviću u mjestu Međuši u prisustvu načelnika opštine Istočni Stari Grad Boja Gašanovića i načelnika opštine Istočno Novo Sarajevo Ljubiše Ćosića otvoren rekonstruisani lokalni put, a u realizaciji ovog projekta učestvovale su obje opštine.
Načelnik Gašanović se zahvalio Dragaš Gordani koja je bila glavni inicijator da dođe do ovog projekta, mogućnosti su skromne,ali postoji zadovoljstvo jer su zajednice ujedinjene oko ovakvih stvari.
Kroz sporazum koji je potpisan ranije, dogovoreno je da se rekonstruiše i presvuče makadamski put u dužini 450 metara u selu Međuši, a radi se o putu koji vodi do lokalnog groblja na kojem je sahranjeno 12 poginulih boraca Vojske Republike Srpske, koji su dali živote i za ove lokalne zajednice i za Republiku Srpsku.
“Opština Istočni Stari Grad je učestvovala sa 20.000 KM. Zahvaljujem se kolegi Ćosiću na razumjevanju da ovo trebamo da uradimo jer su naše dvije opštine povezane Trebevićem.
Opština Istočni Stari Grad je mala i nerazvijena, vrlo teško prati sve projekte jer mi imamo 120km makadamskih puteva i samo održavanje istih je teško.
Mi smo primjer da se dva menadžera opština mogu dogovoriti,da realizuju u jednoj od opština projekat bez ikakve politizacije, da bi život stanovnika bio lakši u ovim uslovima i na ovoj nadmorskoj visini”, rekao je načelnik Gašanović.
Za realizaciju ovog projekta Opština Istočni Stari Grad je provela sve neophodne procedure i obezbjedila dio sredstava za realizaciju ovog projekta.
Ljubiša Ćosić je istakao da je ova inicijativa pravi primjer kako ljudi nastupaju prema lokalnim zajdnicama,a rezultirala je ujedinjem sredstava ovih lokalnih zajednica i ovim društveno korisnim projektima.
“Mi se možemo razlikovati u politici, ali kada je u pitanju interes ljudi moramo biti na jednoj strani, što smo kolega Gašanović i ja danas pokazali.
Ovaj projekat je prvenstveno urađen u znak zahvalnosti prema ljudima koji ovde leže, a dali su svoje živote za svoje selo,opštinu, grad i Republiku Srpsku i ako smo đelimično olakšali porodicama da posjećuju vječna prebivališta svojih najmilijih”, dodao je Ćosić.