FPRR ISTOČNI STARI GRAD I IFAD ODRŽALI SASTANAK

Danas je u opštini Istočni Stari Grad Fondacija za privredu i ruralni razvoj ugostila predstavike Međunarodnog fonda za razvoj poljoprivrede IFAD.
Sastanku su prisustvovali predstavnici Ministarstava poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske Jedinica za koordinaciju poljoprivrednih projekata, Resor za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi Područna jedinica Sokolac, biznis lider projekta plastenička proizvodnja Poljoprivredna Zadruga „Bios“ Visoko, predstavnik klastera „SRP“ i direktor Zadruge „Uvac“ Rudo sa saradnicima.
Tema ovog sastanka je bila realizacija projekta razvoja plasteničke proizvodnje u okviru Programa razvoja ruralne konkurentnosti koji se provodi u saradnji, sa Ministarstvom poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Republike Srpske, Opštinom Istočni Stari Grad i Poljoprivrednom zadrugom „Bios“ Visoko.
Učesnici sastanka su danas obišili i neke od korisnika projekta plasteničke proizvodnje prilikom čega su razgovarali i o mogućnostima unapređivanja različitih segnmenata ovog tipa proizvodnje kao i o planovima razvijanja stočartva u okviru ovog programa.