понедељак, 29 априла

УНАПРЕЂЕЊЕ ЛОКАЛНЕ ПУТНЕ ИНФРАСТРУКТУРЕ КРОЗ САРАДЊУ ДВИЈЕ ОПШТИНЕ СА ПОДРШКОМ САВЈЕТА ЕВРОПЕ

Oпштине Источни Стари Град и Стари Град заједнички су припремиле пројектни приједлог под називом „Заједно за боље сутра“ који је финансиран у оквиру једног од програма Савјета Европе.

Пројекат се односи на почетну фазу реконструкције путне комуникације у међуентитетском насељу Горње Биоско. Локална путна инфраструктура је један од основних параметара процјене квалитета живота, а то је посебно   важно за планинске руралне   заједнице.

Током процеса идентификовања приоритетних пројеката од заједничког интереса, представници обје општинске управе су установили да, услијед   лоше путне повезаности, становници насеља Горње Биоско   немају квалитетну путну комуникацију до својих домова, што им у значајној мјери отежава свакодневни живот.

Укупна дужина трасе Горње Биоско износи око 420 метара, а кроз прву фазу пројекта је реконструисано и асфалтирано укупно 200 метара дионице пута. Савјет Европе је са 19.000 КМ подржао реализацију предметних активности, док је допринос општинских управа 1.800. КМ.

Општине Стари Град Сарајево и Источни Стари Град су и у претходним годинама заједнички реализовале бројне значајне пројекте с циљем унапређења квалитета живота локалног становништва: санација саобраћајнице Брусуље, санација локалног пута Хреша-Биоско, увођење расвјете у селу Мешиновићи и у Фалетићима, санација пута Златиште – Широкача, санација приступног пута Сарајево – Пале до каменолома “Алпине”, итд.

Ове двије општине су јединствен примјер добре сарадње између два ентитета и сигурно је да ће и у будућности заједнички реализовати пројекте у различитим доменима.