понедељак, 20 маја

СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ДИМИТРИЈА ОБИЉЕЖИЛА БОРАЧАКА ОРГАНИЗАЦИЈА ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД

Данас су поводом, крсне славе Борачке организације Репунлике Српске Св. Димитрија, положени вијенци и одата почаст борцима погинулим у одбрамбено-отаџбинском рату на спомен обиљежју на Хреши.

Вијенце су поред предсједника Борачке организације Драгољуба Дерикоње, положили и представници општине Источни Стари Град и представници СО Источни Стари Град.

Обиљежавању славе Борачке организације присуствовали су чланови породица погинулих бораца и борци  Војске Републике Српске у одбрамбено-отаџбинском рату.

“Овај споменик је посвећен српским борцима који су своје животе дали за Републику Српску. Како су гинули овдје бранећи своја огњишта, гинули су и широм Републике Српске од Требиња до Новог Града, зато ми имамо обавезу да их се вјечно сјећамо и одајемо им почаст. Имамо и обавезу да пренесемо на млађе генерације да његујете сјећање на наше погинуле”, рекао је у свом обраћању предсједник Борачке организације општине Источни Стари Град Драгољуб Дерикоња.

У цркви Светог Пантелејмона на Вучијој Луци служена је литургија, а Борачка организација општине Источни Стари Град организовала је прославу славе у парохијском дому ломљењем славског колача уз славски ручак.