петак, 17 маја

ГСС ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД И ТИМ ЗА ЦИВИЛНЕ ПОСЛОВЕ САД-а ПРИ АМЕРИЧКОЈ АМБАСАДИ ОДРЖАЛИ ТРЕНИНГ НА ТЈЕНТИШТУ

Горска служба спасавања Источни Стари Град недавно је основана, како би туристима и посјетиоцима боравак на Требевићу учинили угоднијим и сигурнијим.

“Основни циљеви дјеловања ГСС-а Источни Стари Град су превентивно дјеловање у смислу усмјеравања посјетиоца приликом боравка на планинама, а у ситуацијама ванредних околности подразумијева оперативно дјеловање”, рекао је начелник станице Саша Клепић.

У циљу побољшања квалитета одговора на кризне ситуације, Тим за цивилне послове САД при Америчкој амбасади у сарадњи са ГСС Источни Стари Град, ГСС Фоча и ГСС Бијељина одржао је предавање и тренинг за тактичку хитну помоћ и евакуацију унесрећених.

Наведене службе, које већ имају високе капацитете и квалитетан кадар, али недостатак ресурса, изразиле су захвалност на свакој врсти обуке и стицања знања које може унаприједити њихов предани волонтерски рад.

“Вјежба је одржана на Тјентишту, нама је од изузетног значаја, како смо већ рекли, због стицања нових знања за која постоји велика и честа потреба примјене. Тим ГСС Источни Страри Град настоји да се шири и да буде високо конкурентан у овој области на који могу рачунати како туристи који долазе на Требевић тако и становништво наше општине, али и града Источно Сарајево”, додао је Клепић

Током проведеног тренинга иницирана је сарадња са Тимом за цивилне послове САД-а, чије покретање слиједи у наредном периоду.