петак, 3 маја

НАЧЕЛНИК ГАШАНОВИЋ УГОСТИО АМБАСАДОРА КАТАРА У БИХ

Данас је на Требевићу у Општини Источни Стари Град уприличена званична посјета амбасадора Катара у БиХ Њ.Е. Султан Бин Али Ал Катера. Начелник Гашановић је представио општину Источни Стари Град, као и њене развојне потенцијале и потенцијале за будућа инвестирања.

Током посјете истакнуто је обострано задовољство што је досадашња сарадња резултирала састанком какав је данас одржан на Требевићу.

“Поред свих послова које као општина обављамо, сматрам да су овакве посјете и успостављање сарадње од изузетног значаја јер на овај начин општина гради пријатељства са дипломатским представништвима. Посебно смо почашћени овом посјетом јер смо једна од двије општине које је амбасадор посјетио у Босни и Херцеговини”, рекао је Гашановић.

Улагање у инфраструктуру и стварање услова за инвестирање, сарадња са свим нивоима власти биле су теме о којима се разговарало током састанка.

“Ово мјесто је јако привлачно туристима, како сам информисан, и част ми је да сам овдје. Ово је друга општина коју сам посјетио од како сам преузео мандат амбасадора, прва је општина Центар Сарајево, а друга Источни Стари Град јер сматрам да је јако важна”,истакао је амбасадор.

Њ.Е. амбасадор Султан бин Али Ал-Катер је истакао важност развоја општине каква је Источни Стари Град и похвалио је уложени труд начелника Гашановића и нагласио да се нада ефикасној сарадњи са потенцијалним инвеститорима из Катара, који желе да улажу Источни Стари Град.