среда, 1 маја

“Е-СПОРТ ИСТОЧНО САРАЈЕВО” ПОБЈЕДНИК VI ТУРНИРА ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД

Овогодишњи турнир у малом фудбалу који је окупио 12 екипа први је догађај у низу којим се обиљежава слава Општине Источни Стари Град. Организатор турнира је истакако да је VI турнир имао рекордан број пријављених екипа и како се досадашања традиција успјешно наставља.

Прву награду у износу 1500КМ, на овогодишњем турниру освојила је екипа “Е-спорт Источно Сарајево”, којој су припале и 2 појединачне награде најбољи играч Фарук Брканић, те најбољи голман Лука Шупић.

Друго мјесто и 300КМ, заузела је екипа “ИПП Ћатовић” из Илијаша, док је трећепласирана екипа “Економик” са Сокоца. Најбољи стријелац са 9 погодака је Акиф Рожајац из “ИПП Ћатовић”.

Финалној вечери претходила је утакмица ветерана са подручја општине Источни Стари Град.

“Турнир је протекао у заиста одличној фаир и коректној борби, са прегршт добрих потеза младих футсалера, турнир је био у егалу, што потврђује податак да су 3 од 4 утакмице у четвртфиналу завршене на пенале. Мислим да смо организацију дигли на виши ниво, те да сви учесници из Источног Старог Града носе добре утиске”, рекао је Немања Јовичић организатор турнира.