U ISTOČNOM STAROM GRADU OBILJEŽENA KRSNA SLAVA BORAČKE ORGANIZACIJE

Danas je, povodom Mitrovdana, krsne slave Boračke organizacije, služena liturgija u crkvi Svetog Pantelejmona na Vučijoj Luci i odata počast borcima poginulim u odbrambeno-otadžbinskom ratu polaganjem vijenaca na spomen obilježju na Hreši.
Boračka organizacija opštine Istočni Stari Grad organizovala je proslavu slave na Vučijoj Luci u parohijskom domu lomljenjem slavskog kolača i uz slavski ručak.
Vijence su pored predstavnika Boračke organizacije položili i načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović sa rukovodstvom i predstavnici udruženja boraca “Beli vukovi”.
Predsjednik Boračke organizacije opštine Istočni Stari Grad Dragoljub Derikonja istakao je da je ovaj datum prilika da se sjetimo svih onih koji su dali svoje živote za odbranu srpskog naroda i stvaranje Republike Srpske.
“Činjenica da je status boraca i porodica poginulih boraca sve lošiji, natjeraće nas da posegnemo za radikalnim potezima u cilju ostvarenja prava koji nam pripadaju”, dodao je Derikonja.