Međunarodno takmičenje- Kup „ISTOČNI STARI GRAD“

Danas je na Vučijoj Luci održano takmičenje u skijaškom trčanju, koje je okupilo preko stotinu takmičara u muškoj i ženskoj kategoriji i veliki broj ljubitelja ovog sporta.
Organizator takmičenja bio je Smučarski klub „Mladen Grujić“ iz Istočog Starog Grada , dok su pokrovitelji bili Opština Istočni Stari Grad, Smučarski savez Republike Srpske i Smučarski savez Bosne i Hercegovine. Organizatori su se zahvalili sponzorima na finansijskoj i materijalnoj pomoći, koji su prepoznali značaj ovog takmičenja koje je okupilo omladinu iz cijele Bosne i Hercegovine i zemalja regiona.
Kup „ISTOČNI STARI GRAD“ je svečano proglasio otvorenim zamjenik načelnika opštine Istočni Stari Grad Malko Koroman koji je u ime opštine pozdravio sve prisutne i poželio sreću i lijepo druženje svim takmičarima.
U kategoriji „Stariji omladinci 6km 3x2km“, prvo mjestu zauzeo je Santrač Đorđe, drugo Vrećo Luka, a treće Škipina Davor.
Apsolutna kategorija „Žene 4km 2x2km“, prvo mjestu zauzela je Đorđević Jelena, drugo Živković Marija, dok je treća bila Ilić Mina.
U kategoriji „Mlađi omladinci 5km 2×2,5 km“ prvi je bio Stević Miloš, drugi Subotić Filip, a na trećem mjestu bio je Bilinac Nikola, dok je u kategoriji „Mlađe omladinke 4km 2x2km“ prva bila Plakalović Sara, druga Pantić Vesna,a treća Lizdek Anastasija.
U kategoriji „Stariji pioniri 4km 2x2km“ prvo mjesto zauzeo je Jugović Dragan, drugo Paunović Đorđe, a treće Stanojević Boris, prvo mjesto u kategoriji „Starije pionirke 4km 2x2km“ zauzela je Ružić Aleksandra, drugo mjesto Jeremić Ana i treće mjesto je zauzela Ćupović Isidora.
Kategorija „Mlađi pioniri 2,5km 1×2,5km“ prvo mjesto Skokić Savo, drugo Tošić Andrija i treće Stanković Mladen.
Kategorija „Mlađe pionirke 2,5km 1×2,5km“ prvo mjesto Škipina Lara, drugo Skokić Sara i treće Jovanović Anđela.
„Cicibani 1km 1x1km“ prvo mjesto Stević Nikola, drugo mjesto Klačar Petar i treće mjesto Ćupović Igor.
„Cicibanke 1km 1x1km“ prvo mjesto Pekić Sunčica, drugo Pavlović Katarina i treće Lekić Nera.
„Mlađi cicibani 1km 1x1km“ prvo mjesto Milekić Srđan, drugo Bujišić Mihailo i treće mjesto Jeremić Lazar.
„Mlađe cicibanke 1km 1x1km“ prvo mjesto Joksimović Jelena, drugo mjesto Bukvić Andrea i treće mjesto Radibratović Manja.
„Napredna grupa“ prvo mjesto Cincar Radovan, drugo mjesto podijelili su Sanda Vinko i Petronić Ilija,dok su treće mjesto dijelili Cincar Luka,Cincar Njegoš i Jovičić Luka.