GAŠANOVIĆ PRISUSTVOVAO POTPISIVANJU SPORAZUMA O SARADNJI NAČELNICA U BiH

Načelnik Opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović je u okviru aktivnosti koje su se održavale za vrijeme trajanja 37. Kongresa reginonalnih i lokalnih vlasti pri savjetu Evrope prisustvovao potpisivanju Sporazuma o saradnji načelnica u Bosni i Hercegovini.
Sporazum je potpisalo pet načelnica iz Republike Srpske i dvije iz Federacije BiH. Cilj potpisivanja ovog sporazuma je političko i ekonomsko osnaživanje žena.
“Drago mi je da je potpisivanje Sporazuma bilo u periodu održavanja Kongresa i da sam mogao prisustvovati istom, a čast mi je i da sam mogao pružiti podršku kolegicama koje obavljaju zahtjevane i odgovorne dužnosti u našoj državi i Republici Srpskoj”, rekao je načelnik Gašanović.
Istaknutno je da posebno važna međuentitetska sardnja između gradova i opština i da se iz Strazbura poslala jedna pozitivna poruka o dobroj volji i želji za ukupnim napretkom lokalnih zajednica koje vode žene i većom učešćem žena u politici i ekonomskim procesima.