субота, 18 маја

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ ОБИЉЕЖЕН У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ

Данас је у подручним одјељењима на Хреши и Вучијој Луци почела настава за дјецу из Источног Старог Града до петог разреда основне школе. У обје школе уприличен је свечани дочек за првачиће и ученике старијих разреда, којем су присуствовали предсједник Скупштине општине Источни Стари Град Владимир Цинцар и замјеник начелника општине Малко Короман.

Као и ранијих година и ове године је Општина Источни Стари Град припремила за ученике поклоне, а Општина је за све ученике обезбиједила по 200 КМ. Новац је уручио замјеник начелника Малко Короман који је дјеци, наставном особљу и родитљима пожелио срећан и успјешан почетак нове школске године и истакао да општинска администрација са руководством стоји на располагању за помоћ у наредном периоду.

Начелник општине Бојо Гашановић је поводом почетка школске године упутио честитке свим ђацима из Источног Старог Града са акцентом на намлађе који похађају школу у подручним одјељењима.

„Из године у годину се боримо да обезбједимо услове за живот младих људи у нашој општини, посебно да нам раде школе упркос смањеном броју дјеце. Велика је радост свих нас сваког првог септембра када у школске клупе сједну првачићи, зато имамо и обавезу да дјеци и родитељима помогнемо када имамо прилику. Овом приликом им честитам полазак у школу и пуно успијеха у школовању “, поручио је начелник Гашановић.