четвртак, 16 маја

ОТВОРЕН РЕКОНСТРУИСАНИ ПУТ ХРЕША-БИОСКО

Извођење радова на санацији и асфалтирању локалног пута Хреша-Горње Биоско је завршено протеклих дана, а уприличено је званично отварање тог пута који се протеже од каменолома Хреша до границе Федерације БиХ.

“Чињеница да општина Источни Стари Град има највише локалних путева који захтјевају санацију и афалтирање, сваки пут када успијемо започети и завршити један овакав инфраструктурни пројекат, све нас радује јер представља успјех једне општине која има статус изразито неразвијене.
Улагање у инфраструктуру је предиспозиција како привредног развоја тако и омогућавања останка становништва и стварање квалитетнијих услова за живот”, рекао је начелник Гашановић.

Дужина реконструисаног пута износи 2.200м, а осим привредним субјектина овај пут највише ће значити становницима Горњег Биоска.

Прије церемоније отварања реконструисаног пута, присутни су положили вијенце на спомен обиљежје погинулим борцима у одбрамбено-отаџбинском рату, а овом приликом обиљежена је слава Српске демократске странке Петровдан, светом литургијом и ломљењем славског колача.