петак, септембар 20

ОПШТИНА ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД ПОДРЖАЛА МЕЂУНАРОДНУ БИЦИКЛИСТИЧКУ ТРКУ

Међународна бициклистичка “Трка кроз Србију”, са више од 150 учесника из 30 земаља, стартоваће са Јахорине 1. септембра.

Спортски директор “Трке кроз Србију” Саша Гајичић рекао је да је укупна километража ове године 450 километара, те да ће краљевска етапа која креће са Јахорине до Златибора одлучити побједника.

Општина Источни Стари Град је понудила подршку при организацији овог спортског догађаја од значаја за град Источно Сарајево и ставила на располагање своје капацитете на Требевићу укључујући и бициклистичку стазу која у будућности може бити терен за припреме у области циклотуризма.

Градоначелник Источног Сарајева Ненад Вуковић захвалио је бициклистичким савезима Србије и Српске што имају повјерења у њихову способност да организују велики међународни спортски догађај.