субота, 18 маја

ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД ОБИЉЕЖИО ДАН И КРСНУ СЛАВУ ОПШТИНЕ СВЕТОГ ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ПАНТЕЛЕЈМОНА

Општина Источни Стари Град прославила је Дан и крсну славу општине Светог великомученика Пантелејмона, а на Хреши је поводом обиљежавања славе служен парастос за погинуле борце у одбрамбено-отаџбинском рату и положени су вијенци на спомен-обиљежје.

Вијенце су положиле делегације општине, Општинске борачке организације, Удружења пензионера Источни Стари Град и представници политичких партија.

Као и до сада и ове године је одржана свечана сједница Скупштине општине Источни Стари Град на којој су додјељена признања и награде најперспективнијим студентима Тодоровић Дајани, Николић Маријани и најбољем студенту Јовичић Немањи, док је за најбољег спортисту признање добио Сантрач Ђорђе.

Прослава славе је ове године организована у складу са препорукама Републичког штаба за ванредне ситуације у вези са вирусом корона и у великој мјери измјењеним протоколом прославе, стога је плакета са повељом за несебичну помоћ и подршку у институционалном стварању изградњи и развоју општине Источни Стари Град додјељена начелнику општине Боју Гашановићу на свечаној сједници.

“Поносан сам и срећан што сам данас добио ово признање и плакету, и посебно ми је драго што су то препознали сви радници из Општине, јавних предузећа које смо основали и становници општине. Ово је нешто што је круна након дванаест година мог руководства и потврда да нисам гријешио водећи ову општину”,рекао је начелник Гашановић.

У недељу је у цркви Светог Пантелејмона на Вучијој Луци одржана Света литургија и литија поводом прославе славе цркве и опшине и обиљежавања славских свечаности.