понедељак, 20 маја

ГАШАНОВИЋ ПРИСУСТВОВАО ДОГАЂАЈИМА ПОВОДОМ ОБИЉЕЖАВАЊА ДАНА ПОБРАТИМСКЕ ОПШТИНЕ ЧАЈЕТИНА

Златиборска општина Чајетина 30. јуна прославља свој општински празник, а ове године Дан општине је обиљежен низом садржаја који су круна дугогодишњих капиталних инвестиција и великих улагања у развој, а догађајима је ове године присуствоваo начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић.

У протеклој години су општине Источни Стари Град и Чајетина успоставиле посебне односе братимљењем ових локалних заједница из Републике Српске и Републике Србије, чиме је започета једна квалитетна сарадња и размјена искустава општина са много истих или сличних карактеристика.

Један од најважнијих догађаја за општину Чајетина било је пуштање у рад Постројења за пречишћавање отпадних вода. Једно од најсавременијих у Србији и овом дијелу Европе, постројење ће омогућити да отпадне воде са Златибора теку чисте ка дринском сливу, а подземне и друге воде које теку у близини буду у потпуности заштићене од загађења.

Догађаји поводом Дана општине завршени су свечаном сједницом Скупштине општине Чајетина, којој су присуствовали начелник Гашановић и директор Фондације за привреду и рурални развој Источни Стари Град Александар Гавриловић.