понедељак, 20 маја

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА, СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ ОБИЉЕЖЕН У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ

Данас је на Хреши истицањем застава Републике Српске и полагањем вијенаца на спомен обиљежје погинулим борцима Војске Републике Српске у одбрамбено-отаџбинском рату, обиљежен Дан српског јединстава, слободе и националне заставе.

Вијенац је на спомен обиљежје положио начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић, директор ЈКП „Глог“ Источни Стари Град Славиша Јовичић и  директор Фондације за привреду и рурални развој Источни Стари Град.

Празник српског јединстава, слободе и националне заставе обиљежава се на годишњицу пробоја Солунског фронта, а Влада Републике Српске усвојила је закључак да 15. септембар буде дан обиљежавања, уз обавезу истицања заставе Републике Српске на зградама институција и јединица локлане самоуправе.