OPŠTINSKA BORAČKA ORGANIZACIJA ISTOČNI STARI GRAD OBILJEŽILA DAN BORACA REPUBLIKE SRPSKE

Danas je služenjem pomen parastosa u crkvi Sv. Pantelejmona na Vučijoj Luci i polaganjem vijenaca na spomen-obilježju na Hreši, obilježen Dan boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata i Dan Boračke organizacije Republike Srpske.
Na spomen-obilježje vijence su položili predstavnici opštinske Boračke organizacije, Opštine Istočni Stari Grad, zatim predsjednik Skupštine opštine Istočni Stari Grad Stevan Sanda i zamjenik načelnika opštine Malko Koroman i prvi predsjednik opštine Kostadin Plakalović.

Predsjednik Boračke organizacije opštine Istočni Stari Grad Dragoljub Derikonja se zahvalio prisutnima na dolasku i istakao kako je današnji datum značajan za Istočni Stari Grad kroz istoriju pa sve do danas kada se prisjećamo svih onih koji su dali svoj doprinos za slobudu u kojoj danas živimo.

„Obilježavanje ovog dana je obaveza svih nas da se sjetimo onih koji su dali svoje živote za Republiku Srpsku. Položaj ratnih vojnih invalida, boraca i njihovih porodica je loš iz godine u godinu i kao i do sada tražimo da se sve nadležne insititucije republičke vlasti aktivnije počnu baviti ovom populacijom. Isto tako moram istaći neslaganje sa pokrenutim sudskim postupcima za ratne zločine protiv pripadnika vojske i policije Republike Srpske pred sudom BiH“, rekao je Derkonja.