NA HREŠI ODRŽANA PROMOCIJA ZBIRKE POEZIJE “IZA POGLEDA” SANDRE ALEK

Sandra Alek iz Beograda promovisala je svoju prvu zbirku poezije „ Iza pogleda“. Pored autorke, o ovom opusu, u velikoj sali SO Istočni Stari Grad na Hreši, govorio je ispred recenzenta knjige direktor Narodne biblioteke „Istočni Stari Grad „ Saša Radović.
Ovo je njena prva zbirka pjesama koja je podjeljena u pet segmenata: POŽUDA,PITANJE,LJUBAV, BIJES I TUGA.Pjesme su izraz platonske ljubavi koja se razvija iz pogleda koje pjesnikinja razmjenjuje ,krade,lovi ,da bi se tamo –iza pogleda, ta ljubav otjelotvorila i oživjela sve ono o čemu pjesnikinja sanja i mašta.To balansiranje između stvarnog i izmišljenog, u jednom momentu , uzeće svoj danak dovodeći pjesnikinju pred ključna pitanja. Da li je ON zaista taj? Da li postoje srodne duše ili su one samo fantazmogorije rođene iz naših potreba? Do samog kraja zbirke, pjesnikinja će voditi bitku sa ovim pitanjima zbunjujuči ne samo čitaoce već i samu sebe.
„Moram priznati da sam danas zaista srećna i to ne samo zbog činjenice da ste Vi odlučili da izdvojite svoje vrijeme kako bi ste prije svega meni ali sami sebi uljepšali ovaj dan, već sam istinski radosna jer sam danas zapravo shvatila da živimo u tom vremenu u kojem je poezija ponovo zaživjela, vaše prisustvo danas je upravo dokaz tome.Hvala Biblioteci i narodu sa Opštine Istočni Stari Grad i nadam se ponovnom druženju“, izjavila je Sandra Alek.