“E-SPORT ISTOČNO SARAJEVO”  POBJEDNIK VI TURNIRA ISTOČNI STARI GRAD

Ovogodišnji turnir u malom fudbalu koji je okupio 12 ekipa prvi je događaj u nizu kojim se obilježava slava Opštine Istočni Stari Grad. Organizator turnira je istakako da je VI turnir imao rekordan broj prijavljenih ekipa i kako se dosadašanja tradicija uspješno nastavlja.

Prvu nagradu u iznosu 1500KM, na ovogodišnjem turniru osvojila je ekipa “E-sport Istočno Sarajevo”, kojoj su pripale i 2 pojedinačne nagrade najbolji igrač Faruk Brkanić, te najbolji golman Luka Šupić.

Drugo mjesto i 300KM, zauzela je ekipa “IPP Ćatović” iz Ilijaša, dok je trećeplasirana ekipa “Ekonomik” sa Sokoca. Najbolji strijelac sa 9 pogodaka je Akif Rožajac iz “IPP Ćatović”.

Finalnoj večeri prethodila je utakmica veterana sa područja opštine Istočni Stari Grad.

“Turnir je protekao u zaista odličnoj fair i korektnoj borbi, sa pregršt dobrih poteza mladih futsalera, turnir je bio u egalu, što potvrđuje podatak da su 3 od 4 utakmice u četvrtfinalu završene na penale. Mislim da smo organizaciju digli na viši nivo, te da svi učesnici iz Istočnog Starog Grada nose dobre utiske”, rekao je Nemanja Jovičić organizator turnira.