DAN SRPSKOG JEDINSTVA, SLOBODE I NACIONALNE ZASTAVE OBILJEŽEN U ISTOČNOM STAROM GRADU

Danas je na Hreši isticanjem zastava Republike Srpske i polaganjem vijenaca na spomen obilježje poginulim borcima Vojske Republike Srpske u odbrambeno-otadžbinskom ratu, obilježen Dan srpskog jedinstava, slobode i nacionalne zastave.

Vijenac je na spomen obilježje položio načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović, direktor JKP „Glog“ Istočni Stari Grad Slaviša Jovičić i  direktor Fondacije za privredu i ruralni razvoj Istočni Stari Grad.

Praznik srpskog jedinstava, slobode i nacionalne zastave obilježava se na godišnjicu proboja Solunskog fronta, a Vlada Republike Srpske usvojila je zaključak da 15. septembar bude dan obilježavanja, uz obavezu isticanja zastave Republike Srpske na zgradama institucija i jedinica loklane samouprave.