недеља, 19 маја

НАЧЕЛНИК ИСТОЧНОГ СТАРОГ ГРАДА СТАВИО СВЕ СЛУЖБЕ УПРАВЕ У ФУНКЦИЈУ ЗАШТИТЕ ОД ВИРУСА

Свакодневно се улажу велики напори у Општини Источни Стари Град, да се обезбиједе сви неопходни услови за живот и рад у данима епидемије вируса корона.

Општина је финансијским средствима из буџета, али и уз помоћ привредника који егзистирају у општини, извршила набавку, хране, хигијенских средстава и лијекова који се дијеле становништву.

“Сарадници из општине уз помоћ волонтера пакују пакете помоћи и достављају становништву које у овом периоду захтјева посебну заштиту, а то су социјално угрожени, стари и немоћни као и вишечлане породице. Битно је да се придржамо мјера заштите, а посебно запослени који су свакодневно изложени контактима”, рекао је начелник Гашановић.

Јавна предузећа и установе у Источном Старом Граду су стављена у приправност и на располагање свим грађанима и Штабу за ванредне ситуације, а начелник Гашановић се захвалио на изузетно одговорном понашању,пожртвованости и помоћи.