понедељак, 20 маја

ДАН БОРАЧKЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ РЕПУБЛИKЕ СРПСKЕ ОБИЉЕЖЕН У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ

Служењем помен парастоса у цркви Св. Пантелејмона на Вучијој Луци, паљењем свијећа и полагањем вијенаца на спомен-обиљежје на Хреши, обиљежен је Дан бораца Одбрамбено-отаџбинског рата и Дан Борачке организације Републике Српске.
Вијенце на спомен-обиљежје положили су представници општинске Борачке организације, Општине Источни Стари Град, затим предсједник Скупштине општине Источни Стари Град Стеван Санда и замјеник начелника општине Малко Kороман.
„Наша обавеза је да обиљежимо овај дан и да се сјетимо свих оних који су дали своје животе за Републику Српску. Исто тако морамо да се сјетимо ратних војних инвалида, бораца и њихових породица, и да истакнемо јако лош положај ове категорије у друштву у којем живимо. Апелујем на све надлежне инсититуције републичке власти да се активније почну бавити овом популацијом и да заједно направимо услове за достојанствен живот“, рекао је Драгољуб Дерикоња , предсједник Борачке организације општине Источни Стари Град.