понедељак, 20 маја

АKЦИЈА ПОЂЕЛЕ ВАСKРИШЊИХ ПАKЕТА У ОПШТИНИ ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД

Општина Источни Стари Град је у сарадњи са Општинском организацијом Црвеног крста реализовала акцију пођеле пакета помоћи поводом Васкршњих празника становницима општине Источни Стари Град.
„Ову акцију су подржали бројни спонзори који су препознали неопходност социјалне солидарности и на овај начин су обезбијеђени пакети са основним животним намирницама, средствима за хигијену и јајима, а међу њима су бројни привредници и предузећа из Источног Старог Града, као и други пријатељи наше општине и становништва. У првом дијелу реализације акције направљено је 16 пакета који ће бити уручени прије Васкрса, а други дио ће бити реализован у „Недељи Црвеног крста“ од 8. до 15. маја ове године“, рекла је секретар ОО Црвеног крста Источни Стари Град Јелена Сипић.
Организатори су се захвалили свима који су подржали ову акцију и позвали све заинтересоване да учествују у наставку реализације другог дијела који ће бити организован у наредном мјесецу.
Пођелу пакета данас су извршили секретар ОО Црвеног крста, волонтер Црвеног Kрста и свештеник Милош Самарџија.