петак, септембар 20

У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ ОДРЖАНО ПРВО ТАКМИЧЕЊЕ У САНКАЊУ

У општини Источни Стари Град је одржан спортско-рекреативни догађај организован за најмлађе становнике ове општине под покровитељством Општине, а такмичење је одржано под слоганом Санканијада 2021. -“Сви на санке”.

Право да узму учешће у такмичењу имале су дјевојчице и дјечаци од једне до петнаест година старости, а најмлађи такмичари  су учествовали у пратњи родитеља.

Такмичење у санкању је организовано како би се посветила пажња најмлађим становницима општине, а сви учесници су уз дипломе за учешће били награђени поклонима који су садржавали играчке.

Из Организационог одбора су рекли да је циљ ове манифестације да постане традиција, да се дјеца уче спортским активностима у њихом одрастању и социјализацији. Такође је истакнуто да је битно дјецу одвикавати од свакодневне употребе памтених уређаја.

Учешће у такмичењу је узело и 10 сениора, преко 20 година, који су се такође надметали за вриједне награде.