POČETAK ŠKOLSKE GODINE OBILJEŽEN U ISTOČNOM STAROM GRADU

Danas je u područnim odjeljenjima na Hreši i Vučijoj Luci počela nastava za djecu iz Istočnog Starog Grada do petog razreda osnovne škole. U obje škole upriličen je svečani doček za prvačiće i učenike starijih razreda, kojem su prisustvovali predsjednik Skupštine opštine Istočni Stari Grad Vladimir Cincar i zamjenik načelnika opštine Malko Koroman.

Kao i ranijih godina i ove godine je Opština Istočni Stari Grad pripremila za učenike poklone, a Opština je za sve učenike obezbijedila po 200 KM. Novac je uručio zamjenik načelnika Malko Koroman koji je djeci, nastavnom osoblju i roditljima poželio srećan i uspješan početak nove školske godine i istakao da opštinska administracija sa rukovodstvom stoji na raspolaganju za pomoć u narednom periodu.

Načelnik opštine Bojo Gašanović je povodom početka školske godine uputio čestitke svim đacima iz Istočnog Starog Grada sa akcentom na namlađe koji pohađaju školu u područnim odjeljenjima.

„Iz godine u godinu se borimo da obezbjedimo uslove za život mladih ljudi u našoj opštini, posebno da nam rade škole uprkos smanjenom broju djece. Velika je radost svih nas svakog prvog septembra kada u školske klupe sjednu prvačići, zato imamo i obavezu da djeci i roditeljima pomognemo kada imamo priliku. Ovom prilikom im čestitam polazak u školu i puno uspijeha u školovanju “, poručio je načelnik Gašanović.