OPŠTINA ISTOČNI STARI GRAD PODRŽALA MEĐUNARODNU BICIKLISTIČKU TRKU

Međunarodna biciklistička “Trka kroz Srbiju”, sa više od 150 učesnika iz 30 zemalja, startovaće sa Jahorine 1. septembra.

Sportski direktor “Trke kroz Srbiju” Saša Gajičić rekao je da je ukupna kilometraža ove godine 450 kilometara, te da će kraljevska etapa koja kreće sa Jahorine do Zlatibora odlučiti pobjednika.

Opština Istočni Stari Grad je ponudila podršku pri organizaciji ovog sportskog događaja od značaja za grad Istočno Sarajevo i stavila na raspolaganje svoje kapacitete na Trebeviću uključujući i biciklističku stazu koja u budućnosti može biti teren za pripreme u oblasti cikloturizma.

Gradonačelnik Istočnog Sarajeva Nenad Vuković zahvalio je biciklističkim savezima Srbije i Srpske što imaju povjerenja u njihovu sposobnost da organizuju veliki međunarodni sportski događaj.