ODRŽANA SVEČANA SJEDNICA SO ISTOČNI STARI GRAD POVODOM DANA I KRSNE SLAVE OPŠTINE

Polaganjem vijenaca, uoči obilježavanja slave opštine Istočni Stari Grad, na spomen obilježju na Hreši zvanično je počelo obilježavanje Dana i krsne slave opštine Istočni Stari Grad -Sv. velikomučenika Pantelejmona.

Ove godine se navršava 30 godina od formiranja i postojanja opštine Istočni Stari Grad, a kao i prethodnih godina i ove godine su položeni vijenci od strane Opštine Istočni Stari Grad, Opštinske boračke organizacije, kao i predstavnika institucija, udruženja građana i političkih subjekata.

Tom prilikom je istaknuto da najveću zahvalnost za stvaranje opštine dugujemo borcima u odbrambeno-otadžbinskom ratu i onima koji su živote utkali u temelje Republike Srpske kako bi danas živjeli u miru i na svojoj zemlji.

Nakon polaganja vijenaca okupljeni su prisustvovali večernjoj službi u crkvi Sv. Pantelejmona na Vučijoj Luci koja je prethodila svečanoj sjednici Skupštine opštine I.S. Grad.

Svečana sjednica je obilježena jubilejem 30 godina postojanja opštine Istočni Stari Grad, a ceremonija je počela emitovanjem videa koji je posvećen nastanku Srpskog Starog Grada i današnjoj opštini Istočni Stari Grad pod nazivom „Naših prvih 30“.

Predsjednik SO I.S.Grad Vladimir Cincar i načelnik opštine Bojo Gašanović dodijelili su plakete Opštine Istočni Stari Grad- da se ne zaboravi Simović Draginji, Matić Draganu, Rađenović Miljanu, Cincar Tomu, Kosmajac Mitru, Krsmanović Vlastimiru i Čavarkapa Neđeljku.

Priznanja i novčane nagrade za 2022. godinu dodjeljene su najuspješnijim studentuma, učenicima i sportistima među kojima su Gavrilović Bojan, Radonja Jelica, Maletić Kristina, Petrović Anastasija, Maletić Teodoria, Kosmajac Njegoš, Koronja Stefan i Koronja Kristijan.