ODRŽANA DEVETA JAGNЈIJADA U ISTOČNOM STAROM GRADU

Proteklog vikenda,na Vučijoj Luci u opštini Istočni Stari Grad,održana je deveta gastro-turistička manifestacija Jagnjijada.
Jagnjijada je i ove godine pokazala da je sigurno jedna od najznačajnijih manifestacija ovog karaktera na istoku Republike Srpske,ali svakako i u regiji jer je osim domaćeg stanovništva,okupila i posjetioce iz cijele Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore, Njemačke, Austrije pa i Sjedinjenih Američkih Država.
I ove godine Jagnjijadu je organizovalo kulturno-umjetničko društvo “Crepoljsko” pod pokroviteljstvom Opštine Istočni Stari Grad i Grada Istočno Sarajevo.
Za najbolje ispečeno jagnje takmičilo se 146 ekipa, a prvu nagradu dobila je ekipa “Manastir Dovolja Pljevlja” iz Crne Gore.
Za dva dana muzike,pjesme, takmičenja, ukusne hrane i dobrog druženja Vučiju Luku je posjetilo oko deset hiljada ljubitelja ove manifestacije.
Očuvanje tradicije i svih lijepih običaja ovog kraja, kroz ovu manifestaciju će uvijek biti imperativ organizatora i svih onih koji učestvuju u Jagnjijadi.