NENAD NEŠIĆ DIREKTOR PUTEVA RS U RADNOJ POSJETI OPŠTINI ISTOČNI STARI GRAD

U toku radne posjete, Nenad Nešić, v.d. direktora Javnog preduzeća “Putevi Republike Srpske” i načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović uveli su danas, izvođača radova preduzeće ”Romanija putevi” u izgradnju lokalnog puta na Crepoljskom u Istočnom Starom Gradu.
Bojo Gašanović, načelnik opštine istakao je značaj ovog projekta, i saradnju sa Vladom Republike Srpske u ovom projektu kao i odbornicu Dubravku Dragaš u SO Istočni Stari Grad koja je inicirala ovaj projekat i na ovaj način pomogla lokalnu zajednicu.
“Ovaj projekat će pomoći razvoj turizma na Crepoljskom i nastavak izgradnje infrastrukture i ima veliki značaj za opštinu, ali i za grad Istočno Sarajevo “, rekao je Gašanović.
Nenad Nešić, v.d. direktora Javnog preduzeća “Putevi Republike Srpske” rekao je da je Vlada Republike Srpske Odlukom obavezala Javno preduzeće da finansira sa 200.000,00 KM izgradnju dva kilometra puta Crepoljsko-Tjesno i nakon provedenog postupka očekuje se završetak radova za 30 dana.
Radna posjeta završena je sastankom u opštini gdje je dogovoreno potpisivanje sporazuma između JP “Putevi Republike Srpske” i Opštine Istočni Stari Grad o rekonstrukciji regionalnog puta Zlatište-Brus za koji je Opština Istočni Stari Grad obezbjedila 450.000,00KM,a preostali iznos JP “Putevi Republike Srpske”, završetak ovih radova predviđen je za kraj građevinske sezone.