NA TREBEVIĆU U ISTOČNOM STAROM GRADU DANAS JE POLETIO PRVI BALON NA TOPLI VAZDUH

Danas je na Brusu u Centru za odmor i rekreaciju na Trebeviću, zvanično poletio balon na topli vazduh, a promo let koji je izazvao veliku pažnju i pozitivne reakcije je ispraćen gromoglasnim aplauzom.

Načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović se zahvalio svima koji su vjerovali u njega i opštinu Istočni Stari Grad, naravno privrednicima koji posluju u opštini, a posebnu zahvalnost uputio je nosiocima projekta „Uživaj u regionu Sarajevo-Romanija“ i svim partnerima projekta, kao i Evropskoj uniji koja je donirala finansijska sredstva za realizaciju ovog projekta.

„Svjedoci ste da opština Istočni Stari Grad zajedno sa vama ne posustaje kada je u pitanju izgradnja i unaprijeđenje turističkih i ugostiteljskih sadržaja. Iza nas je veoma teška godina, koju smo zahvaljujući zajedničkoj borbi izdržali, i trudićemo se da u budućnosti naš olimpijski Trebević još više razvijamo“, rekao je Gašanović.

Događaju su danas prisustvovali ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa BiH Staša Košarac, predsjednik Skupštine grada Istočno Sarajevo Branko Koroman i zamjenik gradonačelnika Grada Istočno Sarajevo Slobodan Amović.

„Uspjeli smo realizovati jedan projekat za turizam u Istočnom Sarajevu koji finansira Evropska unija i Savezna Republika Njemačka i iza nas je  turistički balon na topli vazduh, prvi u regionu, koji će sigurno dati veliki doprinos razvoju turizma. Sigurno da će sadržaji realizovani kroz ovaj projekat ubrzati oporavak turizma od posljedica koje je pretrpio usljed pandemije“, rekao je direktor TO Jahorina- Grad Istočno Sarajevo Igor Tošić.

Tošić je istakao da je od danas Trebević obojen veselim bojama balona, koji je jedinstven i na kojem bi mogli da pozavide mnogi turistički centri. Dok će balon biti na vezani let zbog planinskih klimatskih uslova, već od narednog mjeseca ova atrakcija će biti dostupna za komercijalne svrhe po simboličnim cijenama.

„Nadam se da će ova atrakcija sa svim do sada izgrađenim sadržajima i kapacitetima upotpuniti turističku ponudu kako opštine Istočni Stari Grad, grada Istočno Sarajevo, Republike Spske tako i Bosne i Hercegovine kao jedan specifičan i jedinstven sadržaj i koristim priliku da uputim poziv za posjetu kako domaćim turistima tako i turistima iz cijelog svijeta“, dodao je načelnik Gašanović.