DAN BORAČKE ORGANIZACIJE REPUBLIKE SRPSKE OBILJEŽEN U ISTOČNOM STAROM GRADU

Služenjem pomen parastosa u crkvi Sv. Pantelejmona na Vučijoj Luci, paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca na spomen-obilježje na Hreši, obilježen je Dan boraca Odbrambeno-otadžbinskog rata i Dan Boračke organizacije Republike Srpske.
Vijence na spomen-obilježje položili su predstavnici opštinske Boračke organizacije, Opštine Istočni Stari Grad, zatim predsjednik Skupštine opštine Istočni Stari Grad Stevan Sanda i zamjenik načelnika opštine Malko Koroman.
„Naša obaveza je da obilježimo ovaj dan i da se sjetimo svih onih koji su dali svoje živote za Republiku Srpsku. Isto tako moramo da se sjetimo ratnih vojnih invalida, boraca i njihovih porodica, i da istaknemo jako loš položaj ove kategorije u društvu u kojem živimo. Apelujem na sve nadležne insititucije republičke vlasti da se aktivnije počnu baviti ovom populacijom i da zajedno napravimo uslove za dostojanstven život“, rekao je Dragoljub Derikonja , predsjednik Boračke organizacije opštine Istočni Stari Grad.