петак, септембар 20

ОДРЖАНА РАДИОНИЦА О МИНАМА УЧЕНИЦИМА ИЗ ИСТОЧНОГ СТАРОГ ГРАДА

Данас смо у просторијама Народне библиотеке Источни Стари Град били домаћини тиму ЕУФОР-а, Словачког ЛОТ-а Ново Сарајево, што представља наставак наше дугогодишње сарадње. Ова посјета је била изузетно корисна прилика да унаприједимо нашу сарадњу те да заједно планирамо будуће кораке и активности.

Надпоручник Матеј Папирек ,старији водник I класе -Марио Клижан и модератор Изет Ељшани су ученицима Основне школе Мокро – Подручно одјељење Хреша, одржали интерактивну радионицу под називом “УПОЗОРАВАЊЕ ОД МИНА И ЕСЗР” која је имала за циљ подизање свијести о постојању и опасностима о минско-експлозивних направа.

Присутне су упознали са опасношћу од мина и неексплодираних убојитих средстава, али и са превентивним мјерама како не доспјети у ситуацију животне опасности. Oбјашњено је и како безбједно поступити у једној таквој ситуацији.

Из ЈУ Народна библиотека “Источни Стари Град” изразили су искрену захвалност на донираном канцеларијском материјалу.