POTPISAN SPORAZUM O SARADNJI SA MINISTARSTVOM ZA LJUDSKA PRAVA I IZBJEGLICE

Danas je u Sarajevu, načelnik opštine Istočni Stari Grad, Bojo Gašanović potpisao Sporazum o saradnji između Opštine Istočni Stari Grad i Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine koji podrazumjeva realizaciju projekata obnove i izgradnje komunalne i socijalne infrastrukture na prostorima gdje žive raseljena lica i povratnici.

“Sredstva u iznosu od 50.000 KM, koja su donirana od strane ministarstva našoj opštini, su značajna jer će biti uložena u završetak izgradnje vodovoda na Hreši, a time ćemo znatno olakšati život ljudi iz ove mjesne zajednice. Značaj ove donacije se ogleda i u tome što je budžet opštine rasterećen za ovaj iznos, što za jednu ruralnu opštinu sa statusom izrazito nerazvijene mnogo znači”, rekao je načelnik Gašanović.

Još jednom je istaknut značaj izgradnje infrastrukture što predstavlja osnov za povratak stanovništva, ali i za ostanak u Istočnom Starom Gradu.