четвртак, септембар 26

ОДРЖАНА СВЕЧАНА СЈЕДНИЦА СО ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД ПОВОДОМ ДАНА И КРСНЕ СЛАВЕ ОПШТИНЕ

Полагањем вијенаца, уочи обиљежавања славе општине Источни Стари Град, на спомен обиљежју на Хреши званично је почело обиљежавање Дана и крсне славе општине Источни Стари Град -Св. великомученика Пантелејмона.

Ове године се навршава 30 година од формирања и постојања општине Источни Стари Град, а као и претходних година и ове године су положени вијенци од стране Општине Источни Стари Град, Општинске борачке организације, као и представника институција, удружења грађана и политичких субјеката.

Том приликом је истакнуто да највећу захвалност за стварање општине дугујемо борцима у одбрамбено-отаџбинском рату и онима који су животе уткали у темеље Републике Српске како би данас живјели у миру и на својој земљи.

Након полагања вијенаца окупљени су присуствовали вечерњој служби у цркви Св. Пантелејмона на Вучијој Луци која је претходила свечаној сједници Скупштине општине И.С. Град.

Свечана сједница је обиљежена јубилејем 30 година постојања општине Источни Стари Град, а церемонија је почела емитовањем видеа који је посвећен настанку Српског Старог Града и данашњој општини Источни Стари Град под називом „Наших првих 30“.

Предсједник СО И.С.Град Владимир Цинцар и начелник општине Бојо Гашановић додијелили су плакете Општине Источни Стари Град- да се не заборави Симовић Драгињи, Матић Драгану, Рађеновић Миљану, Цинцар Тому, Космајац Митру, Крсмановић Властимиру и Чаваркапа Неђељку.

Признања и новчане награде за 2022. годину додјељене су најуспјешнијим студентума, ученицима и спортистима међу којима су Гавриловић Бојан, Радоња Јелица, Малетић Кристина, Петровић Анастасија, Малетић Теодориа, Космајац Његош, Короња Стефан и Короња Кристијан.