петак, септембар 20

Министар Лучић посјетио Источни Стари Град и одржао састанак са начелником Гашановићем

Данас је начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић на Хреши угостио министра за људска права и избјеглице Босне и Херцеговине Милоша Лучића, са којим је одржао састанак, приликом којег су разговарали о досадашњој сарадњи Општине Источни Стари Град и Министарства, али и плановима за будућу сарадњу и наставак добре пословне праксе .

“Захваљујем се министру Лучићу који је одвојио вријеме да посјети општину Источни Стари Град и да саслуша проблеме са којима се суочавама у области инфраструктуре у повратничким насељима и проблеме које има расељено становништво у Источном Старом Граду“, рекао је Гашановић.

Начелник је истакао да је много учињено до сада на смјешатају расељених лица, али и у области инфраструктуре тамо гдје станују повратиници, као и у свим другим областима у складу са могућностима општине Источни Стари Град.

„Данас сам упознао министра са оним што ми тренутно радимо и шта би било потребно да Министарство за људска права и избјеглице, колико је у његовој моћи, помогне нашој локалној заједници и да заједно реализујемо одређене пројекте. Оно што би нам највише значило је помоћ при реализацији санирања пута Хреша- Горње Биоско, гдје станује између 40 и 50 повратника или да ријешимо водоснабдјевање Хреше, односно резервоара за питку воду са којег се снабдјевају сва повратничка насеља на мјесној заједници Хреша“, додао је начелник.

Министар Лучић је са начелником анализирао проблеме са којима се сусреће ова општина, а то је проблем са приступним путем и развој водоводне мреже око којих су се сложили да су  најважнији за повратнике.

„Министарство за људска права и избјеглице у претходном периоду је помагало овој општини кроз пројекте из области инфраструктуре и електрификације, а такође у наредном периоду ће бити расписани јавни позиви, гдје очекујемо пријаву општине Источни Стари Град и очекујем да истакнути  проблеми ове локалне заједнице кроз пројекте буду рјешени, а свакако да ће добра сарадња бити настављена у будућности”, рекао је Лучић.