U ISTOČNOM STAROM GRADU ODRŽANO PRVO TAKMIČENJE U SANKANJU

U opštini Istočni Stari Grad je održan sportsko-rekreativni događaj organizovan za najmlađe stanovnike ove opštine pod pokroviteljstvom Opštine, a takmičenje je održano pod sloganom Sankanijada 2021. -“Svi na sanke”.

Pravo da uzmu učešće u takmičenju imale su djevojčice i dječaci od jedne do petnaest godina starosti, a najmlađi takmičari  su učestvovali u pratnji roditelja.

Takmičenje u sankanju je organizovano kako bi se posvetila pažnja najmlađim stanovnicima opštine, a svi učesnici su uz diplome za učešće bili nagrađeni poklonima koji su sadržavali igračke.

Iz Organizacionog odbora su rekli da je cilj ove manifestacije da postane tradicija, da se djeca uče sportskim aktivnostima u njihom odrastanju i socijalizaciji. Takođe je istaknuto da je bitno djecu odvikavati od svakodnevne upotrebe pamtenih uređaja.

Učešće u takmičenju je uzelo i 10 seniora, preko 20 godina, koji su se takođe nadmetali za vrijedne nagrade.