PROSLAVLJENO 30 GODINA POSTOJANJA OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD

Svečanosti povodom krsne slave opštine Istočni Stari Grad nastavljene su i 9. avgusta služenjem Svete arhijerejske liturgije u crkvi Sv. Pantelejmona na Vučijoj Luci i litijom oko crkve , kada se i obilježava i održava centralna svečanost. Ove godine Opština Istočni Stari Grad je proslavila svoj 30. rođendan, a obilježeno je dvadeset godina od osvećenja crkve na Vučijoj Luci.

U prepunoj sali parohijskog doma vršen je obred lomljenja slavskog kolača uz pozdravne riječi načelnika opštine Istočni Stari Grad Boja Gašanovića i besjedu igumana manastira Ozerkovići.

Ovogodišnoj svečanosti su prisustvovali, pored visokih zvaničnika, predstavnika pobratimskih opština, istaknutih privrednika, prijatelja opštine Istočni Stari Grad i stanovnici, a samim tim je i ovaj jubilej bio svečaniji u odnosu na dosadašnje proslave.

Svim prisutnima je prikazan video koji govori o tome ko su bili ljudi koji su postavili temelje osnivanja opštine, kako i u kojim uslovima su davali svoj doprinos stvaranju i izgradnji opštine koja je danas, na čelu sa aktuelnim načelnikom Bojom Gašanovićem, prepoznatljiva i ide putem kontinuiranog razvoja i napretka.

Tim povodom, na 21. redovnoj sjednici SO I.S.Grad, donijeta je Odluka o dodjeli priznanja i nagrada povodom slave Opštine Istočni Stari Grad kojom su dodjeljene plakete za nesebičnu pomoć i podršku u institucionalnom stvaranju, izgradnji i razvoju Đokić Petru, Ćorić Nedeljku, Vijičić Miroslavu i posthumno Radovanović Vinku.

Priznanje Opštine Istočni Stari Grad tokom svečanosti je dodjeljeno Šarović Mirku, Babalj Darku, Tadić Tadiji, Plakalović Kostadinu, Koroman Malku, Maletić Iliji, Sedmom Hrešanskom bataljonu i Boračkoj organizaciji Opštine Istočni Stari Grad.