ODRŽANO GUSLARSKO VEČE NA VUČIJOJ LUCI POVODOM SLAVSKIH SVEČANOSTI

Prvog dana obilježavanja Krsne slave Opštine Istočni Stari Grad i slave crkve Svetog Pantelejmona održano je Guslarsko veče na Vučijoj Luci.
Guslarsko veče u Istočnom Starom Gradu otvorio je domaćin događaja narodni guslar Kosta Plakalović koji je u svom obraćanju pozdravio sve učesnike i države i regiona, prisutne goste i poželio ugodnu veče, a prvi je nastupao narodni guslar Boško Golijanin iz guslarskog društva „Gavrilo Princip“ iz Istočnog Starog Grada.
Guslarsko veče na Vučijoj Luci okupilo je narodne guslare iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Grore među kojima je nastupilo više od osam narodnih guslara koji su prvaci u zemljama regiona.
Ljubitelji gusala ove godine su uživali i aplauzima pozdravljali Šipčić Stojana, Lakić Boru, Jure Miloša, Rabota Iliju, Parović Miloša, Filipović Milana, Avdalović Momira Mošu i mnoge druge proslavljene guslare.