ODRŽANA RADIONICA O MINAMA UČENICIMA IZ ISTOČNOG STAROG GRADA

Danas smo u prostorijama Narodne biblioteke Istočni Stari Grad bili domaćini timu EUFOR-a, Slovačkog LOT-a Novo Sarajevo, što predstavlja nastavak naše dugogodišnje saradnje. Ova posjeta je bila izuzetno korisna prilika da unaprijedimo našu saradnju te da zajedno planiramo buduće korake i aktivnosti.

Nadporučnik Matej Papirek ,stariji vodnik I klase -Mario Kližan i moderator Izet Eljšani su učenicima Osnovne škole Mokro – Područno odjeljenje Hreša, održali interaktivnu radionicu pod nazivom “UPOZORAVANjE OD MINA I ESZR” koja je imala za cilj podizanje svijesti o postojanju i opasnostima o minsko-eksplozivnih naprava.

Prisutne su upoznali sa opasnošću od mina i neeksplodiranih ubojitih sredstava, ali i sa preventivnim mjerama kako ne dospjeti u situaciju životne opasnosti.

Objašnjeno je i kako bezbjedno postupiti u jednoj takvoj situaciji.

Iz JU Narodna biblioteka “Istočni Stari Grad” izrazili su iskrenu zahvalnost na doniranom kancelarijskom materijalu.