OBAVJEŠTENjE- JKP „GLOG D.O.O“ ISTOČNI STARI GRAD

–  R E D U K C I J A  V O D E –

Obavještavaju se svi korisnici koji su priključeni na vodovodne sisteme u opštini Istočni Stari Grad, da će se zbog smanjenog dotoka vode u rezervoare, koje je prouzrokovano visokim temperaturama vršiti redukcija vode u periodu od 19:00 časova do 07:00 časova svakog dana dok traje sušni period i dok postoji smanjen prirodini dotok vode.

Nalaže se racionalno korištenje vode i zabranjuje prekomjerna upotreba i korištenje vode u svrhu zalijevanja zelenih površina i bašta, pranje dvorišta i trotoara, punjenje bazena i svako drugo neracionalno korištenje vode u periodu trajanja sušnog vremena.

U slučaju kršenja gore navedenih zabrana, korisniku će se uskratiti pružanje komunalne usluge, a u skladu sa „Zakonom o komunalnim uslugama“, član 19. Stav 2) i 5).