NOVA DIREKTORICA MISIJE USAID BIH POSJETILA ISTOČNI STARI GRAD I ODRŽALA SASTANAK SA NAČELNIKOM GAŠANOVIĆEM

Novoimenovana direktorica misije USAID-a za Bosnu i Hercegovinu je danas posjetila opštinu Istočni Stari Grad, gdje je na Hreši bio upriličen sastanak sa načelnikom Bojom Gašanovićem.
Dosadašnja odlična saradnja Opštine Istočni Stari Grad, na čelu sa načelnikom Gašanovićem i USAID-a u Bosni i Hercegovini inicirala je sastanak sa direktoricom Nensi Eslik kojoj su danas prezentovani projekti od velikog značaja za razvoj Istočnog Starog Grada,a koji su rađeni u saradnji sa USAID-om kao i budući razvojni projekti i planovi.
Načelnik Gašanović je na sastanku upoznao direktoricu Eslik o karakteristikama opštine, ali i o pravcima razvoja među kojima turizam zauzima značajno mjesto.
“Ukratko sam približio trenutnu situaciju u našoj opštini i sigurano da je Istočni Stari Grad opština sa dosta specifičnosti i kao takva ima mnogo prijatelja u različitim institucijama, na čiju podršku možemo da računamo dok se razvijamo i rastemo”, rekao je Gašanović.
“Impresivno je ovo što je načelnik Gašanović uradio u opštini za deset godina, i ovo što sam danas čula o opštini, saradnji ove institucije sa drugima, sjajnim idejama za poboljšanje života stanovnika Istočnog Starog Grada će mi poslužiti kao inspiracija”, istakla je Eslikova.