NAČELNIK ISTOČNOG STAROG GRADA BOJO GAŠANOVIĆ U SLUŽBENOJ POSJETI OPŠTINI ČAJETINA

Protekla dva dana načelnik Bojo Gašanović bio je u radnoj posjeti opštini Čajetina- Republika Srbija, gdje je održao sastanke sa predsjednikom opštine Milanom Stamatovićem i direktorom Komunalnog javnog preduzeća „Zlatibor“ Srđanom Pantovićem.

Povod za posjetu bio je prije svega uspostavljanje saradnje ove dvije opštine, ali i 60. Međunarodna biciklistička Trka kroz Srbiju 2020.

Start prve etape ove trke bio je iz grada Istočno Sarajevo, a cilj etape na Zlatiboru, gdje je na događaju proglašenja pobjednika načelnik Gašanović drugoplasiranom dodjelio srebrnu medalju.

„Utisci su pozitivni i drago mi je da sam danas ovdje na završetku prve etape, a nadam se da će naredni put opština Istočni Stari Grad biti domaćin trke sa Trebevića. Ova trka je od velikog je značaja za grad Istočno Sarajevo i drago mi je da se sport razvija i na ovaj način, a organizatorima upućujem čestitke za organizaciju ovog događaja“, rekao je Gašanović.

Na lokalitetu Brus-Trebević već postoji pješačko-biciklistička staza dužine 3km, a svakako je u planu da se u narednom periodu nastavi izgradnja ovakvih staza na teritoriji opštine istaknuto je na dodjeli medalja.

Pored ovog događaja na Zlatiboru su održani stastanci gdje je primarana tema bila saradnja u oblasti turizma, razmjena pozitivnih iskustava, a načelnik i predsjednik su dogovorili da u naredna dva mjeseca formalno ozvaniče početak saradnje o kojoj je bilo riječi tokom radne posjete.

U toku posjete za načelnika je organizovana posjeta najznačajnijih turističkih lokaliteta poput Stopića pećine u Rožanstvu, „Starog sela“ u Sirogojnu, zatim kaubojskog grada „El paso“ i drugih lokaliteta.

Tokom posjete bilo je i razgovora o saradnji iz oblasti komunalnih usluga sa  direktorom Pantovićem što će svakako u narednom periodu biti još jedna od tema za saradnju.