NAČELNIK GAŠANOVIĆ OZVANIČIO SARADNJU SA OPŠTINOM CENTAR SARAJEVO POTPISIVANJEM UGOVORA

Danas je u Opštini Centar upriličeno potpisivanje ugovora sa predstavnicima tri opšine među kojima je i Opština Istočni Stari Grad, a prema kojem se iz budžeta Opštine Centar izdvajaju finansijska sredstva u iznosu od 45.000 KM kao pomoć manje razvijenim opštinama u BiH i pomoć u održivom povratku.
U ime Opštine Istočni Stari Grad ugovor je potpisao načelnik Bojo Gašanović. Odobrena sredstva u iznosu od 20.000 KM će biti iskorištena za izgradnju protivpožarnog puta prema brdu Glog.
Ova saradnja je od velikog značaja kako u finansijskom aspektu tako i u aspektu međuentitetske saradnje na kojoj Opština Istočni Stari Grad kontinuirano radi.
Navedena sredstva su izdvojena sa ekonomskog koda „Pomoć drugim opštinama za zaštitu i spašavanje od prirodnih i drugih nesreća“.
U ime Opštine Centar ugovore je potpisao načelnik Nedžad Ajnadžić koji je ovom prilikom istakao značaj podrške drugim opštinama.