NAČELNIK GAŠANOVIĆ IZVRŠIO PRIMOPREDAJU OBJEKTA VATROGASNOG DOMA NA HREŠI

Načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović, danas je predao je ključeve objekta Vatrogasnog doma na Hreši, starješini Teritorijalne vatrogasne jedinice Grada Istočno Srajevo Njegošu Vukadinu.

„Iako je pandemija virusa korona mi moramo da nastavimo poslove započete prije dvije godine u saradnji sa Skupštinom grada Istočno Sarajevo i TVJ Istočno Sarajevo. Ovaj dan opštini Istočni Stari Grad i meni lično znači mnogo, zato što je ovaj projekat završen, a to znači da smo institucionalno jači i da smo mnogo bezbjedniji. Kreditnim zaduženjima smo zajednički izgradili ovaj objekat na Hreši“, rekao je Gašanović.

Činjenica da su turizam i drvna industrija nosioci privrednog razvoja opštine Istočni Stari Grad, nalagala je potrebu za izgradnjom objekta Vatrogasnog doma, koji je danas tehnički i kadrovski spreman da brže i lakše reaguje.

„Bitno je reći da se radi o fazi projekta uspostavljanja vatrogasne jedinice u ovom dijelu grada, a želja nam je svima i cilj da bezbjednost po pitanju zaštite i sapasavanja ljudi od požara i drugih elementarnih nepogoda podignemo na jedan viši nivo.
Danas imamo jednu ekipu ljudi sa jednim modernim vatrogasnim vozilom na Hreši, međutim mi moramo nastaviti da radimo u budućnosti na jačanju ove ispostave kako bi postala vatrogasno odjeljenje“,rekao je Vukadin.

Ulaganja opštine Istočni Stari Grad u bezbjednost, zaštitu i sapasavanje od požara i drugih elementarnih nepogoda godinama se drži na jednom visokom nivou, a u skladu sa mogućnostima, što se pokazalo i kroz različite obuke ljudstva za pomoć profesionalnim vatrogascima u akcijama spasavanja.

Starješina TVJ Istočno Sarajevo je istakao da je samim razvojem drvne industrije povećan rizik, ali svakako i činjenica da Istočni Stari Grad ima jednu ozbiljnu turističku destinaciju kao što je Trebević i da u budućnosti treba razmišljati kako da se zaštiti i ta teritorija.

„Zahvaljujem se Gradonačelniku i Skupštini grada Istočno Sarajevo kao i starješini Teritorijalne vatrogasne jedinice i ovom prilikom ću pozvati stanovništvo da se suzdrži od aktiviranja požara, paljenja vatre na otvorenom i da se jave vatrogasnim centrima ukoliko žele nešto da urade na svojim imanjima i tako smanjimo probleme“, dodao je načelnik Gašanović.