DELEGACIJA OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD U UZVRATNOJ POSJETI OPŠTINI ŽABLjAK

Danas bratska opština Žabljak iz Crne Gore proslavlja krsnu slavu Dan Preobraženja Gospodnjeg, a tim povodom delegacija Opštine Istočni Stari Grad koju predvodi načelnik Bojo Gašanović sa zamjenikom i predsjednikom SO Istočni Stari Grad, prisustvuje obilježavanju i slavskim svečanostima.

Na dan proslave slave i dana Opštine Istočni Stari Grad  9. avgusta 2024. godine Opština Žabljak i Opština Istočni Stari Grad su postale bratske opštine potpisivanjem Povelje o bratimljenju, kojima su potpisnici obavezali opštine na dalji razvoj prijateljskih odnosa između opština, a sve u cilju ekonomske saradnje i razmjene iskustava u oblasti obrazovanja, kulture, sporta, ekologije, ali i upravljanja lokalnim javnim službama, civilnom zaštitom  i GSS- om. Poveljom je takođe i predviđena saradnja u oblasti realizacije zajedničkih projekata koji predstavljaju zajednički interes opština kojima će biti unaprijeđen život građana ove dvije opštine.

Pored toga, današnji povod i obilježavanje slave su bili razlog za uzvratnu posjetu, prilikom koje je načelnik Gašanović istakao da se nada da će sve ono što zajednički opštine budu realizovale u svojoj saradnji ojačati i unaprijediti prijateljske i bratske veze između opština.