ART SIMPOZIJUM JAHORINA STIGAO U ISTOČNI STARI GRAD

JU Narodna biblioteka „Istočni Stari Grad“ u saradnji sa Udruženjem građana “Art simpozijum Jahorina“ organizovala je umjetničku izložbu u prostorijama biblioteke na Hreši.

Na izložbi je predstavljeno preko 20 različitih eksponata nastalih na Međunarodnoj likovnoj manifestaciji “Art simpozijum Jahorina“.

“Likovna kolonija predstavlja izuzetnu priliku za promovisanje likovne umjetnosti u našoj lokalnoj zajednici. Oduševljen sam talentom i kreativnošću likovnih umjetnika koji su učestvovali u ovoj koloniji i smatram da njihov rad i rad kolonije dodatno obogaćuje kulturnu ponudu cijelog našeg grada”, rekao je direktor biblioteke Saša Radović.

Osnivač i umjetnički rukovodilac „ART simpozijuma Jahorina“ Lazo Savić rekao je da je otvorena izložba likovnih radova nastalih na prethodnim sazivima, rađenih u tehnikama akvarel,grafika i ulje na platnu.

Pozvao je sve ljubitelje ove vrste umjetnosti da posjete  izložbu u JU Narodnoj biblioteci „Istočni Stari Grad“, a koja će biti predstavljena do četvrtka 28.12.2023.godine.

Međunarodna likovna kolonija “Art simpozijum Jahorina” osnovana je 1. maja 2003. godine pod pokroviteljstvom Olimpijskog centra “Jahorina”, uz podršku tadašnjeg gradonačelnika Istočnog Sarajeva Predraga Lasice.

Kolonija je do sada ugostila brojne umjetnike iz Japana, Njemačke, Češke, Rusije, Ukrajine, Španije, Italije, Egipta, Grčke, Irske, SAD, Holandije, Francuske, Turske, Bugarske, Sjeverne Makedonije, Srbije, Crne Gore, Hrvatske, Južne Koreje i Kine.

Djela ovih umjetnika predstavljena su na preko 80 izložbi u Republici Srpskoj, BiH i inostranstvu.

ЈОШ ВИЈЕСТИ