PRVI DAN ŠKOLE POČEO U ISTOČNOM STAROM GRADU

Jutros je u područnim odjeljenjima Osnovne škole „Mokro“, na Hreši i Vučijoj Luci, svečano obilježen početak nove školske godine.

Kao i prethodnih godina Opština Istočni Stari Grad je za svu djecu koja pohađaju nastavu u područnim odjeljenjima pripremila novčane poklone koje je načelnik opštine Bojo Gašanović uručio đacima.

Na Hreši i Vučijoj Luci nastava je počela za devet učenika iz Istočnog Starog Grada.

Načelnik Bojo Gašanović je u pozdravnom govoru poželio srećan početak školske godine svim učenicima i roditeljima.

„Želim vam uspješnu školsku godinu, da budete dobri đaci i najbitnije da budete dobri ljudi i da znate i da se sjećate da ste ovdje išli u školu. Za učiteljicu imamo samo riječi hvale i vjerujemo da će vam na najbolji način prenijeti znanje“, istakao je načelnik Gašanović.

Danas je rečeno i to da će sala, koja će se izgraditi na Hreši sa kapacitetom od 80 mjesta, biti na raspolaganju i školama za provođenje nastavnih i vannastavnih aktivnosti, a čiji završetak se očekuje do početka zime.