петак, септембар 20

СТАМБЕНО ЗБРИНУТА ВИШЕЧЛАНА ПОРОДИЦА ИЗ ИСТОЧНОГ СТАРОГ ГРАДА

Породици Ћодо данас су уручени кључеви од куће, коју је за потребе збрињавања ове породице купила Општина Источни Стари Град и дала на кориштење. Исказана је потреба да шест чланова ове породице који станују у општини Источни Стари Град од којих су четворо дјеца, имају свој дом и пристојне услове за живот и одрастање.

Кључеве су уручили предсједник СО Источни Стари Град и замјеник начелника општине Источни Стари Град, а у име породице кључеве је примила Љиљана Ћодо. Данашњем догађају претходила је процедура доношења скупштинске одлуке за помоћ породици Ћодо.

“Како бисмо задржали становништво, посебно истичем младе људе и дјецу, потребно је да заједничким снагама уложимо све напоре да се створе најбољи могући услови за задовољавање основних животних потреба, али надам се и више од тога у будућем времену. Срећни смо када имамо велике и здраве породице и као друштвена заједница дужни смо да их подржавамо као што смо радили у времену које је иза нас”, рекао је начелник Гашановић.