Otvorena izložba u Istočnom Starom Gradu

-“Reklamiranje i oglašavanje u staroj štampi“-

Izložba pod nazivom “Reklamiranje i oglašavanje u staroj štampi ‒ ne košta ništa pročitati ovu objavu” autora Berislava Blagojevića otvorena je  u Istočnom Starom Gradu, a sadrži oglase i reklame iz časopisa “Zora”, “Vrač pogađač”, “Otadžbina” i “Vrbaske novine”, koji su štampani krajem 19. i početkom 20. vijeka, do početka Drugog svjetskog rata.

Za izložbu je korišćen dio materijala iz fondova Narodne i univerziteske biblioteke Republike Srpske i iz fondova drugih biblioteka.

Direktor Narodne biblioteke Istočni Stari Grad Saša Radović izjavio je da je cilj ove izložbe da se posjetioci upoznaju sa razvojem marketinškog pristupa kroz određeni period u štampanim medijima.

„Može se vidjeti i kako su oglašivači kroz marketinški pristup, putem novinskih članaka, časopisa ili drugih štampanih formata pokušavali privući pažnju čitalaca i potencijalnih potrošača“, rekao je Radović.