петак, септембар 27

ЛОТ ТИМ ЕУФОР-а У ПОСЈЕТИ ОПШТИНИ ИСТОЧНИ СТАРИ ГРАД

Замјеник начелника општине Источни Стари Град Малко Короман и сарадник за цивилну заштиту општине Источни Стари Град Драган Рајић  угостили су  чланове словачког ЛОТ тима ЕУФОР-а и одржали су састанак у оквиру редовне годишње посјете општини.

На састанку, чланови ЛОТ тима, натпоручник Матуш Дано и заставник I класе информисани су о тренутном стању безбједности на подручју општине Источни Стари Град, те о активностима које је проводи Општина, сарадњи са другим институцијама и локалним заједницама.

Највише се говорило о активностима службе за цивилну заштиту општине у вријеме пандемије вируса корона, али било је ријечи и о активностима у процесу деминирања које се проводи на територији општине Источни Стари Град као и о безбједности уопште.

Учесници састанка су закључили да је досадашања сарадња била веома добра и изразили су очекивање да ће иста бити и настављена у духу добрих односа.